fbpx

Перші кроки в мистецтві фотографування сповнені чудес. Раптом перед вами відкривається абсолютно новий світ техніки і з’являється незвичний погляд на навколишній світ. Ви дізнаєтеся про художні методи зйомки і поспішайте застосувати їх на практиці, але важливо пам’ятати: щоб створювати шедеври, потрібно знати щось більше, ніж просто правила користування фотоапаратом.

1

©Marsel van Oosten

Підібрано 7 першорядних важливих порад для початківців фотографів. Почніть свій шлях у фотографії з правильних кроків!

Освіта – первинна, техніка – вторинна

2

©Valentin Kouba

Вибираючи між новеньким фотоапаратом чи об’єктивом і семінаром або поїздкою в дивовижне місце, більшість початківців віддадуть перевагу техніці. Не здійснюйте цієї помилки.
Відвідуйте хороші семінари або вирушайте в фототури по незнайомих місцях. Знаменитий фотограф National Geographic Джим Річардсон якось сказав: «Якщо хочеш бути кращим фотографом – будь там, де відбувається щось цікаве».
Canon EOS-1D X не принесе вам ніякої користі, якщо ви не знаєте, як його використовувати. Витрачайте гроші на освіту, збираєте досвід, забудьте на час про фотоаппаратуру.

Знімайте для себе, а не для інших

3

©Jarom Chalabala

Якщо ви знімаєте з метою створити щось схоже на інші популярні зображення, зібрати лайки або коментарі, то ви не на правильному шляху. Ваш головний глядач – це ви самі.
Знімайте те, що ви любите. Сфокусуйтеся на тих речах, які вас надихають. Це повинно приносити радість в першу чергу вам. Люди помітять і оцінять ваш творчий потенціал і індивідуальність.

Створіть для себе штучні обмеження

4

©Vadim Trunov

Один з кращих способів для новачка покращити навички – це обмежити себе. Навмисні кордони у використанні обладнання, зйомка лише в певний час доби, чорно-біла фотозйомка протягом місяця – це відмінні варіанти штучних кордонів.
Спробуйте знімати виключно на смартфон протягом місяця і подивіться, як зміниться ваша здатність візуалізувати композицію кадру, коли ви перестанете думати про якість зображення. Або обмежтеся одним об’єктивом на два-три місяці, і ви помітите, як ваше розуміння фокусної відстані росте не по днях, а по годинах.

Знайдіть свою нішу

5

©Pedro Quintela

Кожен початківець фотограф мріє про те, що Джиммі Чин, Стів МакКаррі, Анрі Картьє Брессон і Пол Ніклу одночасно втіляться в його обличчі. Але ви не можете стати майстром одночасно у вуличній та подорожі-фотографії, в портретному жанрі і в зйомці дикої природи … або можете, але коли-небудь потім, не відразу.
Поекспериментуйте в різних напрямках фотомистецтва, не потрібно робити вибір в один момент. Але як тільки ви знайдете те, що вам більше подобається, сфокусуйтеся на цьому. Ви здивуєтеся, наскільки пришвидшиться ваш зріст, коли ви позбудетеся від нав’язливої ​​потреби робити все.

Сповільнюйтеся

6

©Sarawut Intarob

Одна з тих речей, які ми втратили з бурхливим розвитком цифрової фотографії, – це визнання цінності витраченого часу. Коли на карті пам’яті вміщаються до 1000 зображень у форматі RAW, чому б не встановити режим серійної зйомки і не записувати по 14 кадрів в секунду, правильно? Ні, не правильно.
Так, швидкість дійсно часом допомагає закарбувати відмінний кадр, але це нагадує приказку: «Навіть сліпа білка може випадково знайти жолудь». Не будьте сліпий білкою. Вчіться спокійно дихати, розвідувати місцевість, ретельно складати кадр, терпляче знімати. Дійте так, немов ваш фотоапарат заряджений плівкою на 36 кадрів. Сповільнюйтеся, це того варто.

Приєднуйтесь до спільноти

7

©digital-photo.ru

Виберіть вподобане співтовариство і приєднаєтеся до 500px, або Facebook, або Google+, або ін.
Залучення до групі фотолюбителів має незаперечні переваги. Вам швидше вкажуть на промахи, які ви допустили, або запропонують цікаві перспективи, про які ви самі могли не здогадуватися. У спільноті ваш професіоналізм почне рости швидше.

Практика, практика і ще раз практика!

8

©Spragues

Остання порада – найважливіша: практикуйтеся!
Музиканти практикуються, спортсмени практикуються; за великим рахунком, чим би ви не зайнялися, вам доведеться потренуватися, щоб досягти успіху. Точно так само з фотографією. Якщо ви хочете, щоб палець на затворі синхронізуватися з ходом ваших думок, доведеться попрацювати.
Бути новачком – це цікаво. І недовго. Використовуйте свіжий погляд, нестандартну точку зору і задавайте питання, коли застрягнете.

[indeed-social-media sm_list=’fb,vk,tw,goo,email’ sm_template=’ism_template_5′ sm_list_align=’horizontal’ sm_display_counts=’true’ sm_display_full_name=’true’ box_align=’center’ ]

pimgpsh_fullsize_distr

Слідкуйте за нами

[instagram-feed num=18 cols=3 width=250 widthunit=px]

Chik!